BÜYÜK BRİTANYA TURU

AVRUPA'YI KEŞFEDİN

Cruise Yolculuğu

Bu turda gemi seyahati bulunmamaktadır.

10/08/19 & 17/08/19

7 GECE 8 GÜN

İngiltere

Britanya'nın Büyüsüne Kapılacaksınız

936 € / KİŞİ BAŞI

Grup rezervasyonlarınız ve turlar hakkında detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçiniz.

SELEN ZENGİN

Tarihin kalbine yolculuk yapmaya ne dersiniz ?

Londra

İngiltere’nin ve Birleşik Krallık’ın başkenti olan Londra, 0 derece meridyeninin geçtiği Greenwich yakınlarında konumlanıyor. Dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinden biri olan metropol, yaklaşık 8 milyonluk nüfusuyla AB’nin 2. kalabalık kenti. Kilometrekareye düşen 4.573 kişi ile Avrupa’da en fazla, beyaz ırk harici insanın yaşadığı şehirdir aynı zamanda. 300’den fazla farklı dilin konuşulduğu Londra, uluslararası turizmin kesişme noktası olarak biliniyor.

FOTOĞRAFLAR

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

+90 ( 282 ) 260 57 58

BİZİ ARAYIN

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul – Londra (Gatwick Havalimanı) gidiş, Edinburgh – İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 • Londra’da 3 gece, Manchester’da 1 gece ve Edinburgh’da 3 gece olmak üzere 3* – 4* otellerde toplamda 7 gece 8 gün oda kahvaltı (7 continental kahvaltı) konaklama
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı ve şehirler arası transferler
 • Panoramik Londra, Manchester ve Edinburgh şehir turları
 • Yol üzeri Bowness Windermere ve Cambridge gezileri
 • Türkçe Tur Liderliği Hizmeti
 • Havalimanı ve Güvenlik vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • KDV dahildir

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İngiltere vize ücreti,servis bedeli 160 EURO olup, ancak İzmir, Antalya ve Adana için servis bedeli 235 EURO dur  (Vize için gerekli evrakları lütfen isteyiniz.)
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Müze ve ören yerleri girişleri
 • Ekstra turlar
 • Ücrete dahil olan hizmetlerde açıkça belirtilmemiş tüm hizmetler
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 40, diğer hallerde %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

TUR DETAYLARI

1.GÜN: İSTANBUL - LONDRA (ROYAL BANQUET & SHOW)

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali saat 05:00’de buluşma. Türk Hava Yolları’nın TK1981 numaralı tarifeli seferi ile saat 08:05’de Londra Gatwick Havalimanı’na hareket. Yerel saate göre 09:20’de varışımızı takiben havalimanında bekleyen özel aracımız ile Londra panoramik şehir turu için hareket. Panoramik şehir turumuzda; The Tower, Tower Bridge, Hays Galleria, London Dungeon, Big Ben, Houses of Parlement, Buckingham Palace, Thames Nehri, Picadilly Meydanı, Amiral Nelson Anıtı, Trafalgar Meydanı, National Gallery, Ünlü Harrods Mağazası, Knightsbridge ve Natural History Müzesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele hareket ve odalara yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz akşam ekstraolarak düzenlenecek olan Royal Banquet & Show Turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde.

2.GÜN: LONDRA (LONDON EYE & MADAME TUSSAUD & THAMES CRUISE)

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından alış-veriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan London Eye & Madame Tussauds & Thames Cruise Turu`na katılabilirler. Bu tam günlük turumuzda; Thames Nehri kıyısında, dev bir gözlem tekerleği olan dönme dolaba binerek eşsiz Londra manzarasını izleme ve pek çok ünlünün balmumu heykelinin bulunduğu Madam Tussauds Müzesi’ni gezme fırsatı buluyoruz. Daha sonrasında da Thames Nehri üzerinde tekne ile yapılacak tur ile tarihi Londra’yı görme imkanı yakalıyoruz. Tur sonrası serbest zaman ve sonrasında otele geri dönüş. Geceleme otelimizde.

3.GÜN: LONDRA (OXFORD & WINDSOR & BICESTER OUTLET - OXFORD TURU)

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstraolarak düzenlenecek olan Oxford & Windsor & Bicester Outlet Turu’na veya yarım günlük Oxford Turu’na katılabilirler (katılımcı sayısına göre tam günlük yada yarım günlük tur yapılabileceğirehberimiz tarafından bildirilecektir. Bu turumuzda Dünyanın en prestijli üniversitelerini barındıran, kendinizi Harry Potter film setinde hissedeceginiz Oxford`a ve sonrasında da ünlü markaların outletlerini bulabileceğiniz Bichester Outlet`ine gidiliyor. Devamında da  Winsor’ı geziyoruz. Tur sonrası otelimize geri dönüş ve geceleme otelimizde.

4.GÜN: LONDRA - CAMBRIDGE - MANCHESTER

Sabah erken odaların boşaltılması ve alınacak sabah kahvaltısının ardından Manchester’a hareket. Yol üzerinde Cambridge’e uğrayıp, bu ünlü İngiliz şehrinde kısa bir mola veriyoruz. Daha sonra Manchester’a devam ediyoruz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turumuz başlıyor. Tur esnasında, Manchester United Futbol Stadyumu, China Town, Piccadilly Gardens ve Exchange Square görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele hareket, odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.GÜN MANCHESTER - BOWNESS WINDERMERE - (WINDERMERE CRUISE ) - EDINBURGH (İSKOÇ GECESİ)

Sabah erken saatte odaların boşaltılması ve alınacak kahvaltı sonrası Edinburgh’a hareket. Yol üzerinde Lake District Bölgesi’nde bulunan şirin Bowness Windermere Kasabası’na uğruyoruz. Burada vereceğimiz kısa mola sonrasında arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Windermere Cruise Turu’na katılabilir. Tur sonrasında Edinburgh’a devam ediyoruz. Varışımıza istinaden Edinburgh panoramik şehir turumuz başlıyor.Tur esnasında şehrin en eski yapısı olmakla beraber en popüler turist merkezi olan Edinburgh Kalesi’nden başlayarak Royal Mile Yolu üstünden Kraliyet Sarayı, Parlemento Binasını, Milli Galeri’yi, 10 yıl sahibini mezarında yalnız bırakmayan köpek Boby’nin heykelini ve Harry Potter’ın efsanesinin doğduğu kafeyi panoromik ziyaret edeceğiz. Öğleden sonra otele hareket ve odalara yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek İskoç Gecesi Turu’na katılabilirler.(İskoç Gecesi Turu  müsaitliğe göre yapılmaktadır.) Geceleme otelimizde.

6.GÜN EDINBURGH (STIRLING & LOCH LOMOND)

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Stirling & Loch Lomond Turu’na katılabilirler. Turumuza tarihi bir liman kenti olan Stirling ile başlayıp, ünlü Wallace Anıtı’nı, panoramik olarak Stirling Kalesi’ni gördükten sonra Loch Lomond’a devam ediyoruz ve burada da tekne turumuzu yapıyoruz. Tur bitiminde otele geri dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7.GÜN EDINBURGH (GLASGOW & ROSSLYN CHAPEL - WHISKY TADIM TURU)

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek yarım günlük Glasgow & Rosslyn Chapel’i Turu’na katılabilirler. Turumuz esnasında  panoramik olarak Clyde Arc Köprüsü, takma adi “Armadillo” olan Clyde Kapali Salonu, Modern Sanat Galerisi, Buchanan Caddesi’ni ve Tolbooth Saat Kulesi’ni gördükten sonra, Büyük Katedral ve Necropolis’i geziyoruz, ve devamında George Meydanı’nda serbest zamanımız oluyor. Edinburgh dönüş yolunda tapınak şövalyeleri ile bağlantısı olduğu söylenen, dünyaca ünlü Rossly Chapel’e uğruyoruz. Şapelin geziminden sonra otele geri dönüş. Arzu eden misafirlerimiz öğleden sonra ekstra olarak düzenlenecek İskoç Whisky Tadım Turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde.

8.GÜN EDINBURGH - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası en geç saat 10:00’a kadar odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimiz tarafından belirtilecek saatte Edinburgh Havalimanı’na hareket. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1346 sefer sayılı uçuşu ile saat 16:10’da İstanbul’a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 23:30’da İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

EKSTRA TURLAR

LONDON EYE & MADAME TUSSAUDS & THAMES NEHİR TURU 110 GBP (02-12 YAŞ 90 GBP)

Thames Nehri kıyısında, dev bir gözlem tekerleği olan dönme dolaba binerek eşsiz Londra manzarasını izleme ve pek çok ünlünün balmumu heykelinin bulunduğu Madame Tussauds Müzesi’ni gezme fırsatı buluyoruz. Daha sonrasında da Thames Nehri üzerinde tekne ile yapılacak tur ile tarihi Londra’yı görme imkanı yakalıyoruz.
Önemli Not: Ulaşımsız tur fiyatı 100 GBP (02-12 YAŞ 80 GBP) dir.
Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım(metro ile) + Giriş biletleri + Rehberlik Hizmeti

 

OXFORD & WINDSOR & BICESTER OUTLET TURU 85 GBP (02-12 YAŞ 65 GBP)

Dünyanın en prestijli üniversitelerini barındıran, kendinizi Harry Potter film setinde hissedeceğiniz Oxford şehrine gidip, Ortaçağdan kalma binalar arasında gezerek, Trinity College Binası, Sheldonian Theater, Bodleian Kütüphanesi, Redcliff Camara ve Oxford’un en eski pub’ı The Bear görme imkanı buluyoruz. Devamında ünlü markaların outlet ürünlerini bulabileceğiniz Bichester’a hareket ediyoruz. Son olarakda Windsor’a gezerek turumuzu tamamlıyoruz.
Önemli Not: Kalesi girişi ve gezimi tura dahil değildir.

Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım + Rehberlik

OXFORD TURU 50 GBP (02-12 YAŞ 30 GBP)

Dünyanın en prestijli üniversitelerini barındıran, kendinizi Harry Potter film setinde hissedeceğiniz Oxford şehrine gidip, Ortaçağdan kalma binalar arasında gezerek, Trinity College Binası, Sheldonian Theater, Bodleian Kütüphanesi, Redcliff Camara ve Oxford’un en eski pub’ı The Bear görme imkanı bulunacaktır.
Önemli Not: Tren ile ulaşım yapılacağı için tur içerisinde yürüş parkuru olacaktır. En az 10 kişi katılımı ile de yapılabilir.

Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım(tren ile) + Rehberlik Hizmeti

ROYAL BANQUET & SHOW 65 GBP (02-12 YAŞ 55 GBP)

Kral Henry sizi akşam yemeğine davet ediyor… 4 çeşit yemek (çorba, soğuk ara atıştırmalık, ana yemek ve tatlı) ve yetişkinler için sınırsız bira ve şarap veya alkolsüz içecek olarak da kola ile birlikte; şarkı, dans ve akrobatik gösteriler eşliğinde keyifli bir akşam yemeği yeme imkanı buluyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz yönlendirmesiyle kostüm de kiralayabilirler.
Önemli Not: Pazartesi ve Salı günleri kapalıdır.Ulaşım metro ile yapılıp ve fiyata dahil değildir.

Dahil Olan Hizmetler: 4 Çeşitten oluşan akşam yemeği + Sınırsız bira & şarap & kola + Rehberlik Hizmeti

İSKOÇ GECESİ TURU 80 GBP (02-12 YAŞ 60 GBP)

Geleneksel İskoç müziği ve dansları eşliğinde akşam yemeği (limitli içki dahil) alıp, keyifli zaman geçiyoruz.
Önemli Not: Cumartesi hariç her gün yeterli katılımcı sayısı sağlanması şartı ile yapılabilir.
Dahil Olan Hizmetler :Ulaşım + Rehberlik + Akşam yemeği + Limitli İçki

WINDERMERE CRUISE TURU 15 GBP (02-12 YAŞ 10 GBP)

Bu turumuzda Bowness Windermere’de yapacağımız tekne turu ile bu şirin kasabayı farklı bir noktadan görmüş oluyoruz.

Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım + Tekne Girişi+ Rehberlik

STIRLING & LOCH LOMOND TURU 80 GBP (02-12 YAŞ 60 GBP)

Tarihi bir liman kenti olan Stirling’in ziyareti esnasında ünlü Wallace Anıtı’nı, panoramik olarak Stirling Kalesi gördükten sonra iskoçya’nın ünlü gölleri arasında yer alan Loch Lomond’da tekne turumuzu yapıyoruz.
Önemli Not: Stirling Kale’si girişi ve gezimi tura dahil değildir.

Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım + Rehberlik + Tekne ücreti

GLASGOW & ROSSLY CHAPEL TURU 65 GBP (02-12 YAŞ 45 GBP)

İskoçya’nın muhteşem manzaralı yollarından geçerek, galerileri, müzeleri ve dükkanları ile ünlü, Britanya’nın en geniş İskoç mirasına sahip Glasgow’da gerçekleşecek yarım günlük turumuzda, Clyde Arc Köprüsü, George Meydanı, Buchanan Caddesi ve Büyük Katedral görme imkanı buluyoruz. Glasgow’dan Edinburg’a dönerken tapınak şövalyeleri ile bağlantısı olduğu söylenen, dünyaca ünlü Rossly Chapel’e uğruyoruz.

Önemli Not: Katedral açılış saatleri pazar günleri ve özel tören olan günlerde değişmektedir. Açılış saatindeki değişiklikler program akışını etkilediği takdirde, rehber tarafından programdan çıkartılabilir.

Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım + Rehberlik + Şapel Giriş Ücreti

 

 

WHISKY TADIM TURU 70 GBP (02-12 YAŞ 50 GBP)

İskoçya’nın Whiskyleri hakkında bilgi edineceğimiz  yarım günlük turumuzda ve ünlü whiskylerin tadına bakma imkanını bulacağız.

Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım + Rehberlik + Giriş Bedeli

Önemli Not:

Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

GENEL UYARILAR & NOTLAR

 • 23 Mart tarihi itibari ile İngiltere üst düzey yetkililerinin almış olduğu karara istinaden, cep telefonu hariç tüm elektronik eşyaların (dizüstü bilgisayar, tablet, fotograf makinesi.. vb.) kabin içine alınması yasaklanmış olup, bagaj teslim öncesi bavula yerleştirilmesi gerekmektedir.Medikal kullanımı zorunlu cihazlar içinde kontuar yetkililerine bildirilmesi ve onay alınması gerekmektedir. 
 • İngiltere’deki otel odaları Türkiye’de bulunan otel odaları standartlarına göre daha küçüktür.
 • İngiltere’de elektrik prizleri farklıdır.
 • Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
 • Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 • Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
 • Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
 • Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
 • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir.  Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir.  Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.
 • Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden acentaya bildirilmelidir.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Acentamızın sorumluluğunda değildir.
 • Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi ACENTAMIZ sorumluluğunda değildir.
 • Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
 • Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
 • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun(üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.
 • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Acentamızhavayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Acentamız hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

DİĞER TURLARIMIZ

SARAY BOSNA TURU

BUDAPEŞTE – VİYANA – PRAG TURU

BÜYÜK İSPANYA TURU

MOSKOVA –ST.PETERSBURG TURU

© Copyright 2018 by OBATURDesing By Adil İbiş