ÇANAKKALE ŞEHİTLİK & TROİA TURU

ÇANAKKALE'Yİ KEŞFEDİN

Cruise Yolculuğu

Bu turda gemi seyahati bulunmamaktadır.

24/05/2019 & 26/05/19

2 GECE 3 GÜN

Çanakkale

Çanakkale'nin Büyüsüne Kapılacaksınız

300 TL / KİŞİ BAŞI

Grup rezervasyonlarınız ve turlar hakkında detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçiniz.

SELEN ZENGİN

Tarihin kalbine yolculuk yapmaya ne dersiniz ?

Koca bir tarih gizli Çanakkale’de, Türk destanının yazıldğı şehir.. Mehmetçiğin yuvası..  Adına şarkılar şiirler  yazılan kahraman kent! Çanakkale hem hatıraların hem masmavi denizinin güzelliğiyle koruyor kendini…

Çanakkale diyince akla Türk destanı gelir, tarihin soğuk ama zafer dolu yüzü gelir… Şehitler gelir anmadan edemez insan.. Çanakkale tarihi öneminin yanı sıra doğal güzelliğiyle, bulunduğu konumla, sakladığı yüzlerçe hatırayla farklı bir havaya ve hikayeye sahiptir.

FOTOĞRAFLAR

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

+90 ( 282 ) 260 57 58

BİZİ ARAYIN

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks araçlarla gidiş dönüş Ulaşım,
 • Araç içi ikramlar,
 •  1 gece otelde konaklama
 •  1 Akşam Yemeği ( Otelde- Açık Büfe )
 •  1 Kahvaltı ( Otelde – Açık Büfe )
 •  Rehberlik ve refakati
 •  Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Molalardaki yemek ve içecekler,
 • Ekstralar, her türlü kişisel harcama
 •  Öğlen yemekleri
 •  1. Gün Sabah Kahvaltısı, serpme kahvaltı tabağı ,
 •  Müze, Milli park giriş ücretleri,

TUR DETAYLARI

1. Gün: İstanbul - Çanakkale ( Gece Yolculuğu )

Gece saatlerinde başlayan yolculuğumuz ile sabah erken saatlerde Çanakkale’ye ulaşıyoruz. Yolculuğumuz Trakya üzerinden ve yaklaşık 6 saat sürmektedir. Güzergâhımız üzerinde Tekirdağ’da Dinlenme Tesisinde ve Gelibolu’da Feribot geçişinde 2 molamız bulunmaktadır.

2. Gün: Truva - Çanakkale - Çimenlik Kalesi - Kordon

Katılımcılarımız dolu dolu geçecek olak keyfli turumuza, Çanakkale’nin en güzel manzara köşelerinden bir tanesinde, Muhteşem Boğaz manzarasına karşı enfes bir kahvaltı ile başlıyorlar.Kazdağları’nın bol oksijeni eşliğinde, keyifli bir kahvaltı (ekstra) yaptıktan sonra 2 gün sürecek turumuza başlıyoruz. İlk durağımız olan Truva Antik Şehri harabelerini ziyaret ediyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra, şehir merkezine hareket ediyoruz. Bölgede ele geçen arkeolojik eserlerin sergilendiği Çanakkale Arkeoloji Müzesi, Çanakkale Savaşları’nın önemli savunma noktalarından Çimenlik Kalesi, Çanakkale Deniz Müzesi , Nusrat Mayın Gemisi, yanık türkülere konu olmuş Aynalı Çarşı gün boyunca gezeceğimiz önemli yerler arasında. Fotoğraf meraklıları için Çanakkale Boğazı manzarasıyla birlikte Kordon boyunda serbest zaman vermeyi de ihmal etmiyoruz. Öğleden sonra saatlerinde gezimizi sonlandırıp otelimize hareket ediyoruz. Otelimize ulaştıktan sonra odalarımza yerleşiyor ve dinlenmeye çekiliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün: Gelibolu Yarımadası Tarihî Millî Parkı - Kilitbahir Kalesi - Anzak Koyu - Şehitler Abidesi

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından 1. Dünya Savaşları sırasında büyük bir savaşa sahne olan Gelibolu Yarımadası Tarihî Millî Parkı turumuza başlıyoruz. Gelibolu Yarımadası gezimizde geniş bir alana yayılmış olan anıtlar, mezarlar, siperler, sargı yerleri ve müzeler yer almaktadır. Savaşların her aşamasına damgasını vurmuş önemli olayları inceleyip hep beraber duygu seline kapılacağız. Bu kadar etkileyici bir bölgeyi gezerken duygulanmamak elde değil, bu nedenle bazen de gözyaşlarımızı tutamayacağız. Gün boyunca yapacağımız gezide, Kilitbahir Kalesi , Kocabayır, Yahya Çavuş , Kanlısırt , Anzak Koyu , 57. Alay Şehitliği , Conk Bayırı , Anafartalar , Kabatepe Müzesi , Şehitler Abidesi göreceğimiz yerler arasında. Turumuzu öğleden sonra saatlerinde sonlandırıp Saros Körfezi manzarası eşliğinde dönüşe geçiyoruz. Tekirdağ ‘da vereceğimiz akşam yemeği molasından sonra Tekirdağ’a varıyoruz. Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının mutlaka ziyaret etmesi gereken bu önemli savaş alanını, kapsamlı olarak baştan sona gezmenin verdiği duygusal yorgunlukla evlerimize dönerken yeni bir turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz…

Not: Rehber, hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir.

DİĞER TURLARIMIZ

SARAY BOSNA TURU

BUDAPEŞTE – VİYANA – PRAG TURU

BÜYÜK İSPANYA TURU

MOSKOVA –ST.PETERSBURG TURU

© Copyright 2018 by OBATURDesing By Adil İbiş