ÇEŞME & EFES & KUŞADASI TURU

TARİHE IŞIK TUTUN

Cruise Yolculuğu

Bu turda gemi seyahati bulunmamaktadır.

03/04/19 & 07/04/19

4 GECE 5 GÜN

İZMİR

Tarihi Yerlerin Büyüsüne Kapılacaksınız

450 TL / KİŞİ BAŞI

Grup rezervasyonlarınız ve turlar hakkında detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçiniz.

SELEN ZENGİN

Tarihin kalbine yolculuk yapmaya ne dersiniz ?

Kuruluşu MÖ. 6000 yıllarına dayanan Efes Antik Kenti, farklı dönemlerde Roma, Yunan ve Türklere ait bir antik kent olmuştur. … Bunun yanında Anadolu’nun eski tanrıça geleneğine dayalı olan Artemis kültürünün en büyük tapınağı da Efes içerisinde yer almaktadır.

FOTOĞRAFLAR

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

+90 ( 282 ) 260 57 58

BİZİ ARAYIN

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks otobüsler ile ulaşım hizmetleri,
 • Araç içi ikramlar
 • 3 gece otel konaklaması,
 • Otelimizde alınan 3 sabah kahvaltısı
 • Otelimizde alınan 3 akşam yemeği
 • Rehberlik
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri
 • Müze, Ören yeri giriş ücretleri
 • Tekne Turları
 • Molalarda, Yemeklerde, Otelde alınan extralar.

TUR DETAYLARI

1. Gün: Tekirdağ -Çeşme- Gidiş Seyahati

Cuma gece belirlenen noktalardan belirlenen saatte otobüsle hareketimizi takiben gece yolculuğu ile Fethiye tur bölgemize ulaşıyoruz.

2. Gün: Çeşme -Alaçatı- Ildır -Kuşadası

Sabah 08.00 sularında  Çeşme’ye varıyoruz. kahvaltı ve serbest zaman için Çeşme’de iniyoruz. Akabinde son yılların kendine özgü taş ev mimarisiyle dikkatleri çeken, doğal hayat ile sosyal hayatı içe içe yaşayabildiğiniz,Uluslar Arası Ot Festivali’ne ev sahipliği yapan Alaçatı’ya uğruyoruz. Burada Kahve molası verebileceğiniz ,çevreyi gezme şansınızın olacağı,mevsimine göre şifalı ve doğal bol çeşitli otlarından satın alabileceğiniz bir serbest zaman veriyoruz. Ardından son dönemlerde adını daha sık duyduğumuz,dizi çekimlerine de ev sahipliği yapmış,Türkiye’nin nadir bozulmamış,turizm tesislerine yenik düşmeden bakir kalmayı başarabilmiş sahil kasabası Ildır’a yol alıyor ve burada öğle yemeği alıyoruz. Havasıyla,doğasıyla gözü gönlü dolduran Ildır’da keyifli molamızdan ve üzerimizden attığımız yolculuk yollarından sonra konaklama için diğer günlerimizi geçireceğimiz Kuşadası’na geçiyoruz.
Konaklama : Kuşadası
Öğle Yemeği : Ildır sahilde Balık Restaurant’ta (kırmızı ve beyaz et  menü seçenekleri de mevcuttur)(extra)
Akşam Yemeği : Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.

3. Gün: Serbest zaman, (extra )Tam Gün Kuşadası Tekne Turu

Sabah otelde açık büfe kahvaltımızı alıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz yada Extra Tam gün Tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Serbest zamanı tercih eden misafirlerimiz Kuşadası plajlarına,tercih ettikleri yerlere gidip günü değerlendirebilirler.Tekne turumuzu yapmak üzere ise misafirlerimizle Marina’ya gidiyoruz. Teknenin hareketi ile 1 saatlik deniz yolculuğu ardından Baradan Koyu’nda yüzmek için mola. 45 dakikalık yüzmenin ardından tekrar yolculuğa başlayıp eşsiz güzelliği ve ismini de özelliğinden alan Soğuksu Koyu’na gidip yüzme molasının ardından öğle yemeğini tekne içersinde alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında İzmir sularına doğru hareket edip Mydonose Koyu’nda yüzme molasının ardından tekrar dönüşe geçip Marina’dan otele yerleşmek üzere hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Kahvaltı: Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği : Teknede  Çupra /Levrek tavuk yada köfte,makarna,salata ve karpuz.(ekstra)
Akşam Yemeği : Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.

4. Gün: Kuşadası

Bu günü otelimizin plajı ve havuzundan da faydalanabilmeniz  dinlenmeniz ,yüzme ve şehirde serbest zaman geçirebilmeniz, alışveriş yapabilmeniz  adına sizlerin programına bıraktık. İsteyen misafirlerimiz tekne turlarına katılabilirler. Kuşadasının farklı plajlarınde zaman geçirebilirler. Rehberiniz gün boyu soru ve taleplerinizde elinden geldiğince bilgi vermek için otelde olacaktır.Akşam için bir program belirlemek isterseniz de bu konu da destek olacaktır.
Konaklama :
Kahvaltı: Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği :(extra)
Akşam Yemeği : Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.

5. Gün: Efes Antik Kenti - Artemis Tapınağı - Şirince Köyü İstanbul'a Dönüş

Otelimizde aldığımız son sabah kahvaltısının ardından Selçuk’a hareket ederek gezimize İlk Çağ’ların tümüyle mermerden yapılmış ilk kent olan, ihtişamıyla dünyaca ünlü şehirlerinden biri Efes Antik Kentini ziyaret ediyoruz. Efes Harabeleri, Agora, Antik Tiyatro, Yamaç Evleri, Odeon, Herakles Kapısı, Traianus Çeşmesi, Hamam, Celcus Kütüphanesi yapılarını ziyaret ettikten sonra, Dünyanın yedi harikası arasından biri olan Artemis Tapınağı kalıntılarını geziyoruz. .Artemis tapınağını da gezdikden sonra Meryem ana evini gezmeye gidiyoruz. Meyem ana evi Bülbüldağı’nda Hz. İsa’nın annesi Meryem’in son yıllarını St. John ile birlikte geçirdiğine inanılan kilisedir.  Hıristiyanlar için hac yeridir ve bazı papalar tarafınan da ziyaret edilmiştir. Meryem’in burada öldüğü mezarının da Bülbüldağı’nda olduğu düşünülmesine karşın Kitab-ı Mukaddes’de anlatıldığı gibi Meryem’in mezarı dönemin Selefkos’unda bugünün Silifke’sinde olduğu inanılmaktadır. Öğle yemeği için mola verdikten sonra, yapısını ve yaşama tarzını hala kaybetmemiş bir Rum köyü olan Şirince Köyü ’ne geçiyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Dar,mistik ve tarih kokan Şirince sokaklarında gönlümüzce geziyoruz.Köyün ekolojik ve kendilerine özgü her ürünün satıldığı dükkanlardan alışveriş yapma şansına da sahibiz.Buradaki vaktimizi de tamamladıktan sonra Tekirdağ’a dönüş için yola çıkıyoruz.
Konaklama: Bugün konaklama yapılmaz. Dönüş seyahati gerçekleştirilir.
Kahvaltı:Otelimizde tur ücretine dahil açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği : Selçuk’ta rehberimizin önerdiği restaurantta (extra)

DİĞER TURLARIMIZ

SARAY BOSNA TURU

BUDAPEŞTE – VİYANA – PRAG TURU

BÜYÜK İSPANYA TURU

MOSKOVA –ST.PETERSBURG TURU

© Copyright 2018 by OBATURDesing By Adil İbiş