KAPADOKYA HAFTASONU TURU

BALONLARI KEŞFEDİN

Cruise Yolculuğu

Bu turda gemi seyahati bulunmamaktadır.

21/04/19 & 23/04/19

2 GECE 3 GÜN

Kapadokya

Kapadokya'nın Büyüsüne Kapılacaksınız

360 TL / KİŞİ BAŞI

Grup rezervasyonlarınız ve turlar hakkında detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçiniz.

SELEN ZENGİN

Tarihin kalbine yolculuk yapmaya ne dersiniz ?

Kapadokya bölgesi 60 milyon yıl önce; Erciyes, Hasan Dağı ve Güllü Dağı’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkmıştır.

İnsan yerleşimi Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. Hititler’in yaşadığı topraklar daha sonraki dönemlerde Hristiyanlığın en önemli merkezlerinden biri olmuştur. Kayalara oyulan evler ve kiliseler, bölgeyi Roma İmparatorluğu’nun baskısından kaçan Hıristiyanlar için devasa bir sığınak haline getirmiştir.

Kapadokya bölgesi, başta Nevşehir olmak üzere Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kayseri illerine yayılmış bir bölgedir.

FOTOĞRAFLAR

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

+90 ( 282 ) 260 57 58

BİZİ ARAYIN

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüx otobüsler ile Gidiş Dönüş Ulaşım,
 • Araç içi İkramlar,
 •  1 Gece Otel Konaklaması,
 •  1 Sabah Kahvaltısı ( Lunch Box kahvaltı paketi )
 •  1 Sabah Kavaltısı ( Otelde Açık büfe )
 •  1 Akşam yemeği ( Restoranda Açık büfe )
 •  Profesyonel Rehberlik
 • Paket Tur Seyahat Güvence Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 •  Öğlen yemekleri
 • Müze giriş ücretleri veya Müze Kart
 •  Kişisel harcamalar ve Otelde alınan ekstralar
 •  Türk Gecesi ( Talep edilirse )Not : Müze Giriş Üceretleri Ödemeniz hakkında.
  1. ) Geçerli Müze Kartınız Var ise ;
   Kartınızı ve Kimliğinizi yanınızda getirdiğiniz takdirde, Müze Kartınız Tüm müzelerde geçerlidir. Başka bir ödeme yapmanız gerekmeyecektir.

TUR DETAYLARI

1.GÜN : ( Tekirdağ- Nevşehir Gece Yolculuğu )

Gece belirlemiş olduğumuz katılım noktalarından hareketle İstanbul – Ankara – Aksaray – Nevşehir seyahati. Yol süresince vereceğimiz molalar dahil yaklaşık 10 saat sürmektedir.

2.GÜN : ( Ihlara Vadisi, Derinkuyu yeraltı şehri, Ihlara Vadisi, Belisırma, Güvercinlik Vadisi, Uçhisar, Ürgüp )

Sabah günün ilk ışıkları ile Tuzgölü ve havzasını arkamızda bırakarak Nevşehir bölgesine ulaşıyoruz. ilk durağımız olan Ihlara Vadisine ilerlerken sizleri uyandırıyor ve araç içerisinde kahvaltı ikramlarımızla güne merhaba diyoruz. Kahvaltımızın ardından Kapadokya Turumuza, Ihlara vadisi gezisi ile gezimize başlıyoruz. Yolculuk boyunca uyuşmuş kaslarımızı açmak için sabah serinliğinde yaklaşık 3 km lik bir yürüyüş yapıyoruz. Toplam uzunluğu 14 km olan ve Melendiz çayının açtığı derin Ihlara Vadisinde keyifli bir yürüyüşle turumuzda ilk durağımızı tamamlıyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk ile ulaştığımız Derinkuyu Yeraltı Şehri’nde gezimize devam ediyoruz. Sizleri son derece derinden etkileyecek ve uzun süre etkisinden çıkamayacağınız inanılmaz bir yer altı şehrini gezdikten sonra öğleden önceki programımızı tamamlayarak Güvercinlik panoramik gezisini takiben Uç Hisar Kalesi manzarası ile büyüleyici bir görüntüye sahip Uçhisar’a ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğle yemeği molasından sonra Uçhisar gezimizi tamamlayarak Ürgüp’e hareket ediyoruz. Güzergahımızda bulunan Ortahisar’ı da gördükten sonra Ürgüp gezisi ile günümüzü tamamlıyoruz. Gezi bitiminde Otelimize yerleşerek dinlenmeye çekiliyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.
Türk Gecesi :  Arzu eden misafilerimiz için Kapadokya Turlarının vazgeçilmezi olan Türk Gecesi için rehberimiz tarafından planlama yapılacaktır. Yeterli sayıda misafirimiz talep ettiği takdirde Ekstra Türk gecesi planlanacaktır.

3. GÜN : ( Göreme Açık hava müzesi, Peri Bacaları, Çavuşin, Avanos , Hacı Bektaş-ı Veli )

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Gezimizde ilk durağımız Göreme’ye ulaşıyor ve Göreme Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. gezimizin ardından Güzergâhımız üzerinde bulunan Peri bacalarıseyirlerini tamamladıktan sonra Çavuşin  panoramik turunu takiben Avanos’a ulaşıyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Öğle yemeğimizi alıyor ve Kapadokya bölgesinden ayrılarak Hacı Bektaş-ı Veli Dergahı ve Külliyesi’ni ziyaret etmek üzeri Hacı Bektaş ilçesine hareket ediyoruz. Buradaki kısa gezimizi tamamladıktan sonra Kırşehir ve Ankara üzerinden İstanbul’a dönüş seyahatimizi gerçekleştiriyoruz. Yol şartlarına ve trafik durumuna göre gece saatlerinde Tekirdağ’a ulaşıyor ve yeni gezilerimizde görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz…

Not : Rehber, hava, yol, sosyal, doğal vb. zorunlu nedenlerle programda değişiklik yapabilir.

DİĞER TURLARIMIZ

SARAY BOSNA TURU

BUDAPEŞTE – VİYANA – PRAG TURU

BÜYÜK İSPANYA TURU

MOSKOVA –ST.PETERSBURG TURU

© Copyright 2018 by OBATURDesing By Adil İbiş